ErzurumErzurum GezisiTurizm Rehberi ve Transferler

Güzel Şehir Erzurum Hakkında Herşey

Erzurum, Doğu Anadolu’da bir şehirdir. Aynı adı taşıyan ilin başkentidir ve deniz seviyesinden yaklaşık 1.900 metre yükseklikteki dağlık bir şehirdir. 2000 ABD nüfus sayımına göre Erzurum’un nüfusu 367.250’dir. Şu anda, şehirde 100.000’den fazla sakin var. 2010 nüfus sayımında nüfus 375.047’ye yükselmişti.

Doğu Anadolu Bölgesi‘nin İstanbul’dan sonra en kalabalık ikinci şehridir ve hareketli bir gece hayatına sahiptir. Partiler ve etkinlikler düzenleyen birçok kulüp ve otele ev sahipliği yapmaktadır. Rock and roll arıyorsanız, Desibel Live Bar\’ı deneyin, normal bir gece geçirmek için Sosyete Bar veya Buzz Club’ı ziyaret edin. Bir eğitim arıyorsanız, Erzurum harika bir seçimdir. Şehir, ünlü Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi\’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Erzurum‘da pek çok yeme-içme mekanı var ve yöresel lezzetleri tatmak için en iyi yer şehir merkezindeki bir peynirci. Alternatif olarak, bir kafeye veya restorana gidebilir ve yerel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Ayrıca Hmmburger’de bir hamburger yiyebilir veya çeşitli makarna çeşitleri sunan birçok kafeden birini deneyebilirsiniz. Restoranlara ek olarak, birkaç fast food lokantası var. Hızlı bir şeyler atıştırmak için Coffeebox’a uğrayabilirsiniz. Bir kahve veya çay arıyorsanız, 442 alan kodunu aramak isteyeceksiniz.

Erzurum, şehrin dağlık merkez semtinde yer almaktadır. Kasaba yüksek rakımlı ve dağlarla çevrilidir. En yüksek zirvesi Tortum 3.239 metredir. Erzurum sınırında iki sıradağ daha var. Mescit ve Kargapazarı Dağları arasında yer alan Hasankale Ovaları da öne çıkıyor. Şehirde birçok kalıntı bulabilirsiniz, bu yüzden tüm bölgeleri keşfetmeyi unutmayın.

Erzurum Havalimanı Transfer

Tarih, Erzurum havalimanı transfer önemli bir parçasıdır. Şehir, I. Dünya Savaşı sırasında Kafkas bölgesinde Rus ordusu tarafından ele geçirildi. 1918’de Brest-Litovsk Antlaşması’ndan sonra Osmanlılara iade edildi. Türk Kurtuluş Savaşı bu şehirde gerçekleşti ve ana üs oldu. Türk milliyetçileri için. 1919’da kasaba Türkiye’nin bir ili oldu.

Erzurum havalimanı zengin bir tarım geçmişine sahiptir. Bölge, Türkiye\’deki en yüksek mera ve çayır oranına sahipti. Ancak 1920\’lerde bu endüstri gerilemişti. Bugün kasaba, diğer bölgelerden ithal edilen hayvansal ürünlere güveniyor. Tarihi önemine rağmen, şehir çiftçiliğe dayalı canlı bir ekonomiye sahiptir. Tarım sektörü bir zamanlar gelişen bir ticaret ve üretim merkeziydi. Savaş sırasında bölge birçok savaşın yapıldığı bir yerdi.

Erzurum Kürtmü , Türk mü?

Erzurum’un nüfusu 367.250’dir. Şu anda, şehirde 100.000’den fazla sakin var. 2010 nüfus sayımında nüfus 375.047’ye yükselmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu