ErzurumErzurum GezisiTurizm Rehberi ve Transferler

Erzurum Gezisi Güncel Tur Bilgileri 2022

Erzurum’a bir gezi planlıyorsanız, şehrin en iyi turistik yerlerini keşfederek bir gün geçirmek isteyeceksiniz. Turunuzu daha unutulmaz kılmak için deneyimli bir yerel rehber seçin. Göstericiler, genel tur rehberlerinden çok daha esnektir ve sizi sırayla dar sokaklara, kafelere ve mağazalara götürebilir. Bu bilgili yerliler, Erzurum\’un en güzel yerlerini ve ziyaret etmek istediğiniz diğer turistik yerleri görmenizi sağlayacaktır.

Şehri tarihi önemi nedeniyle ziyaret etmeyi planlıyorsanız, etkileyici mimarisine bir göz atın. Şehrin en önemli kalıntılarından bazıları MÖ 4000 yılına kadar uzanıyor. Bu süre zarfında Erzurum birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. En etkileyici olanlardan biri, şu anda Erzurum Müzesi\’nin bir parçası olan Bizans surlarıdır. Antik kentin kalıntıları da herhangi bir Erzurum turunun en önemli özelliğidir.

Erzurum Turu

Erzurum turu yapmak için daha pek çok neden var. Şehrin en önemli cazibe merkezlerinden biri olan güzel Atatürk Üniversitesi\’ni ziyaret edebilirsiniz. Yöresel ürünleri de Kars Bakkaliyesi‘nde görebilirsiniz. Şehrin gece hayatını kaçırmak istemiyorsanız bir VİP transfer şirketi ile anlaşıphatta grubunuz için özel bir tur bile alabilirsiniz.

Tur, otelinizde bir karşılama ile başlar. Anadolu Medeniyetleri Müzesi\’ni ziyaret edeceksiniz. Ayrıca Ulu Camii ve 300 yıllık bir Osmanlı evi olan Çifte Minare Medresesi’ni ziyaret edeceksiniz. Erzurum turunuz ayrıca şehrin ünlü restoranında bir durak içerecektir. Turunuza başka bir gün devam etme seçeneğiniz olacak.

Şehir, Türkiye’nin doğal doğu bölgesine yapılacak bir macera gezisi için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. Antik yerleşim yerleri Erzurum’da tatil yapmak için harika bir fon oluşturuyor. İki büyük dere, dağ patikaları ve ormanlarıyla Erzurum, gün geçirmek için harika bir yerdir. Biraz irtifa arıyorsanız, yakınlarda bir kayak merkezi de var. Palandöken Dağları, şaşırtıcı bir şekilde 3271 metreye yükselir. Palandöken istasyonu 2100 metre yükseklikte yer almaktadır. Burada bazı dik yokuşlar var, bu yüzden biraz çaba sarf etmeye hazır olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu